Palu Meeleolutalu

Tegevused ja vaatamisväärsused meie ümber

Ida-Saaremaa on tulvil tuntuid ja tundmatuid kohakesi, mis pakuvad rõõmu nii kehale kui hingele.
Siin on toodud välja tuntumad, mis 15 minuti autosõidutee perifeeriasse mahuvad. 

Fööniksi aed 1,1 km – Meie oma Ariste külas asub imeline inglise stiilis lilleaed. Külastus tuleb eelnevalt kokkuleppida.

Orissaare Tamme staadion 4,3 km  – omapärane staadion, mille keskmeks on Euroopa aasta puu 2015.

Illiku laid 5,3km – Orissaare külje all oleval laiul on jahisadam, supelrand ja idülliline restoran KÖHT. Veel on võimalik SUPida, lohesurfida, veesuuskadega, wakeboardi  või kayakiga sõita ja lihtsalt nautida kunsti ja skulpuure. Kord aastas maandub Illikul I Land Soundi muusikafestival. Piidivabrikus toimub öömelu, konstertid ja muud üritused.

Ö/Õ piir Saaremaal 5,8km – Saarlaste murdekeele auks püstitatud skulptuur.

Idea farmi esinduspood ja tehas 7,1 km – Saaremaa esimene veinitehas, koos talutoodetega tehasepood. Toimuvad veini degustatsoonid.

Väikese väina tamm 8,8 km – võimalus olla tunnistajaks imelistele päikesetõusedele ja -loojangutele.

Neemi küla 13 km – Saaremaa aasta küla 2022. Külas asub Mihkel Ranna dendraarium ja labürint.

Mihkel Ranna dendraarium 13 km – 200 liigiline dendraarium, millest 100 puu- ja põõsaliike. Dendraariumis on rohkesti võõrpuuliike.

Tumala krossirada 1,1 km – 1,3km pikkune huvisportlaste krossirada. Saab käia võistlusi ja treeninguid vaatamas. 

Orissaare terviserada 2,7 km – Osaliselt hakkepuidga kaetud terviserada koosneb kolmest erineva distantsiga rajast: 2,7 km, 2,3 km ha 0,6 km. Terviserajal on võimalik liikuda jalgsi, joostes, rattaga sõites ja kepikõndi tehes. Terviserajale on kaks ligipääsu. Mugavaim on parkida Kelgumäe juurde olevasse parklasse. Sinna juhatab Tumala küla alguses olev silt.

Pöide terviserada 3,1 km – Võimalus sportimiseks, jalutamiseks ja väli jõusaali kasutamiseks. Terviserajal asub 24/7 avatud 21 korviga 2075-meetrine muljetavaldav discgolfi rada. Ketaste rendiks helista kontakttelefonidel. Palu Meeleolutalu pererahvalt saab ka kettaid laenata. 

Illiku Surf  5km Võimalus sõita wakeboardi, veesuuskade või tuubiga, laenutada SUPi tarbeid ja kayakke ning oma varustusega lohesurfata. Saab kasutada veetaksot ja sõita merele päiksetõusu imetlema.

Koigi raba öpperada 7,6 km – Saaremaa suurimas rabas on võimalik vaadelda  imeilusate järvede ja älvetega 4,8 km rajal soo erinevad arengujärke. Veel asub seal 9m vaateplatvorm ja soovi korras saab kümmelda rabajärves.

Pajuvärava talu 2,2 km – talutuurid loomade vaatamise ja paitamisega. Põhiliselt kodumaised loomad ja linnud. Lastel võimalus sõita hobusega.

Risto Ränk Farming-Saaremaa Zoo 6,2 km – Saaremaa suurim talu loomaaed, kus leidub nii kodumaiseid kui ka eksootilisi loomi ja linde.

Muhu Jaanalinnufarm 12,3 km– enamasti eksootiliste loomadega loomapark. Kohata saab näiteks jaanalinde, zebrasi ja kängurusid.

Asva Viikingiküla 14 km – viikingi teemaline keskus, kus on seikluspark, loomad, linnud ning võimalus viikingitega seotud tegevusteks ja töötubadeks.

Tumala kultuse- ja ohvrikivi 0,4 km – Tehislike lohkudega 1m raudkivi, mis arvatvasti oli vanade eestlaste ohverduskivi. Asub Saikla poolt lähenedes vasakul pool teed, teetammist 15 m kaugusel rohumaa sees.

Pöide Maarja kirik 3,1 km –  Kindluskirik, mis kuulub Eesti vanimate kiviehitiste hulka. Suvel avatud iga päevaselt.

Pöide/Kahutsi maalinn 3,6 km – Saaremaa üks suuremaid muinasaegseid ringvall-linnuse tüüpi linnuseid.

Saaremaa Sõjavara Muuseum 3,8 km – kus läbi erakollektsionääride kogutud ekspositsiooni tutvustakse 20. sajandi sõdade ajalugu. Giidi tellimise võimalus.

Maasi ordulinnuse varemed 7 km – 13 sajandist pärit ordulinnuse varemed. Varemeid taastatakse ja tänakseks pääseb uudistama nii linnuse alumistesse kui ka ülemistesse korrustele. Soovitame paluda sealset suveniiripoekest pidaval vanemal naisel kohast kõneleda- hea kogemus!

Tornimäe Neitsi Maria Kaitsmise kirik 8,6 km – Krohvitud paeseintega, viie sibulkupliga õigeusu kirik, millel on sibulakujuline pikk kellatorn.

Ööriku Püha Kolmainu kogudus 14,5 km –  Paekivist, seest ja väljast krohvitud viie kupliga kirik, mis on kantud Kultuurimälestiste riiklikku registrisse.

Muhu Muuseum 19 km – Muhu Muuseum asub Koguva külas kolmes erinevas kohas. Koguva küla Muhu saare läänerannikul on Eesti talurahvaarhitektuuri üks väljapaistvamaid näiteid. 

Saikla küla – 1,8 km meist asub armas Coop külapoeke, kuhu on võimalik sõita ka näiteks jalgrattaga jäätist ostma.

Orissaare alevik – 4,5 km kaugusel on Orissaare, kus on suuremad poed, söögikohad, raamatukogu ja imeline Illiku laid oma melu, veespordi, kunstiga ja ujumisrannaga.

Liiva küla, Muhu saarel – 17 km Kuivastu sadama poole jääb Muhu saare keskus, kus on turg, pagariäri, suveniiri kauplused, söögikohad kala- ja toidupood

I Land Sound, iga-aastane suur elamusfestifal, mis asub meist vaid 5 km kaugusel, muudab kohaliku elu mitmeks nädalaks palju elavamaks.

Kohvikute päevad toimuvad erinevates piirkondades iga üks omal ajal.

Avatud taludepäevade raames saab piiluda Saaremaa talude tegevustesse.

Saaremaa suvi on üritustest kirju nagu Muhu muster. Teiste sündmustega saad tutvuda SIIN.

Fööniksi Aed asub meie külas jalutuskäigu kaugusel